TUR 2021 3.Etap Beyşehir'de Start Alacak
Haber
24 Şubat 2021 - Çarşamba 15:18 Bu haber 1261 kez okundu
 
TUR 2021 3.Etap Beyşehir'de Start Alacak
11-18 Nisan tarihlerinde düzenlenecek 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR 2021) tarih ve etapları açıklandı.
SPOR Haberi
TUR 2021 3.Etap Beyşehir'de Start Alacak

 11-18 Nisan Tarihlerinde düzenlenecek olan 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (TUR 2021) ile ilgili sosyal medyada açıklamada bulunan Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır:

" 3. Etap: Beyşehir- Alanya (218 kilometre) (Bu etap Ecdat Yadigarı Beyşehir Eşrefoğlu Camii önünden start alacak ve TUR Alanya'da tamamlanacak.) olarak şehrimizde bu organizasyonda yer almıştır.

Kapadokya’dan başlayarak Konya, Beyşehir-Alanya, Alanya-Kemer, Kemer-Elmalı, Fethiye-Marmaris, Marmaris-Turgutreis, Bodrum-Kuşadası olarak Startına Kapadokya’nın, finişini de Kuşadası’nın ev sahipliği yapacağı TUR 2021 içerisinde Beyşehir etabının kazandırılmasında;
Tensipleriyle şehrimizi ziyadesiyle mutlu eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a,
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na,
Ülkemizde ve Konyamızda başarılı çalışmalarıyla bisiklet sporunun önemli yerlere gelmesinde büyük katkıları olan hemşehrimiz, Bisiklet Fedarasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı kardeşime,
Her daim Beyşehir meselelerini herşeyin üstünde tutan ve bu organizasyonda şehrimiz etabının yer alması için emek ve gayretlerini bildiğimiz, Şehrimizin medar-ı iftiharı, Ankara’daki uzayan kolumuz, gururumuz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış kardeşime,
Şehrim adına teşekkür ediyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum.
Değerli Hemşehrilerim,
Beyşehir’imiz tarih boyunca Kapadokya’nın Akdeniz’e açılan kapısı ve geçiş güzergahı olduğunu, günümüzde de stratejik konumunun önemini bu organizasyonla bir kez daha göstermiştir. Gembos Yolumuzun açılmasıyla birlikte bu yol gerek şehrimiz gerekse ülke ekonomimiz açısından son derece önemli yerlere gelecektir.
Gembos Yolumuzun çalışmalarının takibinde emeği geçen devletimizin bütün kademelerine, bu kademelerin kıymetli yöneticilerine ve çalışanlarına şehrim adına teşekkür ediyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum." dedi.
Kaynak: Editör: BURAK SAYLAM
Etiketler: TUR, 2021, 3.Etap, Beyşehir'de, Start, Alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı