Termiye ve çıra neden beraber satılır? google-site-verification=4S4NzL7K2uILJQxZmz4ftBC8oYx7HF2RNALekjLQ9ws
Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 00:21 Bu haber 2884 kez okundu
 
Termiye ve çıra neden beraber satılır?
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yurdumuzda çok az bilinen ve neredeyse tamamı Konya’da yetişen termiyenin sofraya zorlu yolculuğuna dair fotoğrafları paylaştı. (Termiye ile çıra neden beraber satılır?)
KÜLTÜR Haberi
Termiye ve çıra neden beraber satılır?

Termiye! Yurdumuzda çok az bilinir ve sadece birkaç şehirde tüketilir. O şehirlerin başında da Konya gelir.

SOFRAYA ZORLU YOLCULUK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından neredeyse tamamı Konya’da yetişen termiyenin sofraya zorlu yolculuğuna dair fotoğraflar paylaştı. “Neredeyse tamamı Konyamızda yetişen termiye zor şartlardan geçerek satışa sunuluyor.” ifadesini kullanan Başkan Altay, Doğanhisar, Ilgın, Seydişehir ve Hüyük başta olmak üzere termiye üretimi yapan vatandaşlara kolaylık diledi.

TERMİYE VE ÇIRA NEDEN AYNI TEZGAHTA SATILIR?

Termiye, kış aylarında tezgahlardaki yerini alır. Çoğunlukla seyyar satıcılarda bulunur. Üç tekerlekli arabalarda, pazar yerlerinin giriş kısımlarında satışa sunulur. Ve yanında da her daim çıra vardır. Termiye ve çıra her tezgahta birlikte satılır. “Termiye ve çıra neden beraber satılır?” sorusu da her dönem sorulur.

BAŞKAN ALTAY DA SORDU

Termiye üreticilerinin zorlu mesaisini paylaşan Başkan Uğur İbrahim Altay, hemen ardından takipçilerinden gelen o ünlü soruyu sordu: Termiye ile çıra neden birlikte satılır? Altay’ın bu sorusuna çok sayıda yorum geldi. İşte onlardan dikkat çekenler:
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Termiye, ve, çıra, neden, beraber, satılır?, ,
Yorumlar
G-CQYMJW4WBQ
Haber Yazılımı G-CQYMJW4WBQ