ENGELLİ VE YAŞLI HİZMETLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÜRBOĞA'DAN ÖNEMLİ ZİYARETLER
Haber
12 Haziran 2021 - Cumartesi 00:09 Bu haber 215 kez okundu
 
ENGELLİ VE YAŞLI HİZMETLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÜRBOĞA'DAN ÖNEMLİ ZİYARETLER
Beyşehir ve Hüyük ilçelerinde incelemelerde bulundu...
GÜNDEM Haberi
ENGELLİ VE YAŞLI HİZMETLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÜRBOĞA'DAN ÖNEMLİ ZİYARETLER

 
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Gürboğa ziyaret ettiği Beyşehir ve Hüyük ilçelerinde incelemelerde bulundu.
Gürboğa, beraberindeki Engelli ve Yaşlı Refahı Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Karabey, Şube Müdürü İsmail Korkmaz ile teknik ekibiyle Beyşehir’de yapılması planlanan huzurevi proje sahasını yerinde ziyaret etti.
Aile ve Sosyal Hizmetler Konya İl Müdürü İbrahim Akyüz ile İl Müdür Yardımcıları Mahmut Kılıç ve Mevlüt Akyızdız’ın da eşlik ettiği ziyarette, Gürboğa ve beraberindekilere proje hakkında sahada bilgilendirmede bulunuldu.
HÜYÜK'TE İNCELEMELER...
Gürboğa ve beraberindekiler,Hüyük ilçesini de ziyaret etti.
Gürboğa, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem’i makamında ziyaret ettikten sonra İmrenler Mahallesi’nde, yerleşimin belde statüsünde olduğu döneminde belediye hizmet binası olarak hizmet veren ve daha sonra yapılacak dönüşümle yaşlı bakım ve yaşam merkezine dönüştürülmesi planlanan binada incelemelerde bulundu.
Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, Gürboğa ve beraberindekileri sözkonusu proje ve mevcut binanın son durumu hakkında bilgilendirdi.
Çiğdem, geçtiğimiz günlerde de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ı bakanlıkta ziyaret ederek, projeyle ilgili olarak destek talebinde bulunmuştu.
Projenin devreye girmesi ile birlikte yerleşim merkezindeki mevcut binanın 50 kişi konaklamalı, 150 kişinin de günlük bakım hizmeti alabileceği İmrenler Yaşlı Bakım ve Yaşam Merkezi haline dönüştürülmesi planlanıyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: ENGELLİ, VE, YAŞLI, HİZMETLERİ, GENEL, MÜDÜR, YARDIMCISI, GÜRBOĞA'DAN, ÖNEMLİ, ZİYARETLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı