BEYŞEHİR'DE BELEDİYEYE AİT ALANDA 100 BİN ÇİLEK, 12 BİN LAVANTA TOPRAKLA BULUŞTURULUYOR google-site-verification=4S4NzL7K2uILJQxZmz4ftBC8oYx7HF2RNALekjLQ9ws
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 22:40 Bu haber 568 kez okundu
 
BEYŞEHİR'DE BELEDİYEYE AİT ALANDA 100 BİN ÇİLEK, 12 BİN LAVANTA TOPRAKLA BULUŞTURULUYOR
"Hep birlikte üreten Beyşehir" sloganıyla hayata geçirilen proje devreye giriyor... Projeye Büyükşehir Belediyesi de fidan desteği sağlıyor...
YAŞAM Haberi
BEYŞEHİR'DE BELEDİYEYE AİT ALANDA 100 BİN ÇİLEK, 12 BİN LAVANTA TOPRAKLA BULUŞTURULUYOR

Beyşehir ilçesinde, Belediye tarafından 100 bin çilek, 12 bin lavanta fidanı toprakla buluşturulacak.
Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır'ın direktifleri doğrultusunda "Hep birlikte üreten Beyşehir" sloganıyla başlatılan proje kapsamında Beyşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Belediye'ye ait tarımsal alanlarda çilek ve lavanta bahçeleri oluşturuluyor.
Beyşehir Belediyesi'nin bünyesinde yer alan 102 bin metrekarelik arazide yaklaşık 100 bin çilek fidanı, 10 bin metrekarelik alanda ise 12 bin lavanta fidesinin toprakla buluşturulması çalışmaları başladı.
Belediye Başkanı Adil Bayındır, yaptığı açıklamada, oluşturulan bahçelerde kadın istihdamına yönelik de yürütülen mesai çerçevesinde fidan dikimlerinin sürdüğünü belirterek, "Konya Büyükşehir Belediyemiz de projeye çilek ve lavanta fidanı desteği sağlıyor. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay'a ve ekibine teşekkür ediyorum. İlçemizde yürütülen bu proje ile hem üretim yapmak isteyen kadınlarımıza istihdam sağlamayı hem de bölgemizdeki çilek ve tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilip yaygınlaşmasını hedefliyoruz."ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR'DE, BELEDİYEYE, AİT, ALANDA, 100, BİN, ÇİLEK,, 12, BİN, LAVANTA, TOPRAKLA, BULUŞTURULUYOR,
Yorumlar
G-CQYMJW4WBQ
Haber Yazılımı G-CQYMJW4WBQ