Belediye çalışanından duyarlı davranış
Haber
12 Şubat 2021 - Cuma 00:21 Bu haber 318 kez okundu
 
Belediye çalışanından duyarlı davranış
Belediyede görevli temizlik işçisi bir bankın altında bulduğu içi para dolu cüzdanı, içindeki kimlik sayesinde sahibine teslim etti.
YAŞAM Haberi
Belediye çalışanından duyarlı davranış

Alınan bilgiye göre, Beyşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan görevli Duran Çığır, sabah saatlerinde çarşı meydanında mesai yaptığı esnada bir bankın altında cüzdan buldu.

Çığır, bulduğu cüzdanı hiç tereddüt etmeden sahibinin bulunması için amirlerine teslim etti.

Temizlik görevlisinin sergilediği bu örnek davranışının ardından harekete geçen Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bir miktar paranın da bulunduğu cüzdan içerisinden çıkan kimlik sayesinde cüzdanın sahibini tesbit etti.

Kendisine ulaşılarak Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne davet edilen cüzdan sahibi Ahmet Çelik'e cüzdanı burada teslim edildi.

Cüzdanı bulan temizlik görevlisi ile amirlerine teşekkür eden Çelik, besicilik yaptığını belirterek, "Hayvan almak için Şarkikaraağaç ilçesinden Beyşehir'e gelmiştim. Dinlenmek için anıt meydanındaki banklardan birisine oturdum. Daha sonra hayvan pazarına gitmiştim. Burada cüzdanımı düşürdüğümü fark ettim. Belediyede çalışan temizlik görevlisi arkadaşımız sağ olsun cüzdanımı bulmuş. ve amirlerine teslim etmiş. Bulanlardan ve bize teslim edenlerden Allah bin kere razı olsun" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, çalışanından, duyarlı, davranış,
Yorumlar
Haber Yazılımı